Foça Antik Otel | About Us

About

İzmir’den sadece 70 km. uzaklıkta olan Foça, Homeros’un Odyssey’indeki Siren Kayalıkları, alabildiğince mavi tertemiz denizi, sörf, yatçılık, dalış, amatör balıkçılık ve her türlü su sporları, 12 ay canlı otantik kasabası ile değişik tatlar arayan her kesime hitap eder. Hele sofranızda denizden yeni çıkmış Ege balıkları ve roka görmek, Rum mezeleri ile rakı keyfi sürmek isterseniz adresiniz Foça’dır.

Taş evleri ile ünlü Foça’da merkezde ve denize sıfır olan otelimiz 1890 yılında yapılmış tipik bir Rum evidir. 110 yılı aşkın zamana tanıklık eden Foça ANTİK Hotel binası Rum taş ev örnekleri arasındaki en güzellerinden biridir.

 Her oda misafirlerimizin konforu gözetilerek kişiye özel hazırlanmıştır.

Otelimiz 12 standart oda, 1 Residence, 1 Teras Rezidans  ve 1 Bahçe Süit tümü klimalı olup yaz ve kış donanımları eksiksizdir.

 Foça Antik Otelimiz Foça Çarşıya 5 dk. Antik Foça Kalesine 7 dk. Foça'nın Organik Pazarına 3 dk. Restoranlara 5 dk. Mesafede hayatın merkezindedir. Standart odalarımızdan 9 tanesi 1890 yılı yapımı tarihi taş binada yer almakta bahçe ve kara manzaralı olup, deniz görmez. 2 adet standart odamız Bahçede yer alan 3'ncü binamızda yer almaktadır. 

Rezidans Süit odamız 4 kişilik olup, 2 yatak odası ve 1 salondan oluşmaktadır. Tamamen Deniz Manzaralı olan odamızda Jakuzi bulunmaktadır. Bu odamız yaklaşık 120 m2 civarına gayet konforlu bir odadır. Aileler için idealdir.

Teras Rezidans odamız, 2 kişilik olup, içerisinde jakuzi ve oturma grubu bulunan 50 m2 tek büyük odadır. Bu odamızın kendine ait 70 M2 terası mevcut olup, Foça'nın bütün denizini en iyi ve en geniş noktadan gören,  harika gün batımını seyir imkanı sunmaktadır. Terasında sadece size ait oturma grubu ve Şezlong bulunmaktadır.

Bahçe Süit odamız, 75 m2 büyüklüğüne 2 yatak odası, salon ve verandadan oluşmaktadır. Yaklaşık 25 metre geriden deniz gören,hem bahçe hem deniz manzaralıdır. Aileler için ideal bir tatil imkanı sunmaktadır.